Érdemes ma webdesignerként dolgozni?

A weboldal-tervezés ma nagyon népszerű szakma, gondolnák sokan. Sokan szeretnének gyönyörű weboldalakat készíteni és létrehozni, de sokan felteszik a teljesen jogos kérdést: valóban megéri ez vagy sem? Mennyire fizetett szakma, mennyire keresett? Lehet ebből megélni, el lehet érni azt a szintet, hogy valaki jó fizetést kapjon?

A weboldal-tervezés ma nagyon népszerű szakma, gondolnák sokan. Sokan szeretnének gyönyörű weboldalakat készíteni és létrehozni, de sokan felteszik a teljesen jogos kérdést: valóban megéri ez vagy sem? Mennyire fizetett szakma, mennyire keresett? Lehet ebből megélni, el lehet érni azt a szintet, hogy valaki jó fizetést kapjon?

A válasz természetesen nem egyszerű. Hiszen egy webes tervezőnek sok mindennel tisztában kell lennie ahhoz, hogy sikeres legyen a munkaerőpiacon. Pontosan mik lennének ezek? Mi határozza meg a webdesigner sikerét? Cikkünkben ezekre a kérdésekre keressük a választ.

Mit kell tennie egy web dizájnernek?

A webdesigner feladata gyönyörű weboldalak tervezése és készítése. Nem csak többször kell előállnia a megfelelő koncepcióval, hanem képesnek kell lennie arra is, hogy megvalósítsa, ami talán egy WordPress webhely létrehozása és esetleg valamilyen szintű kódolási feladat.

A webtervező képes arra, hogy valóban átlátható és ergonómikus módon hozzon létre interfészeket, és jól irányítsa a felhasználókat. Ez a top tervezők jellemzője, amelyet nem mindenki tud elsajátítani.

Mennyi idő alatt válik valaki szakmabelivé?

A webdesigner szakma eleve összetett és változatos. Nem fogsz azonnal eredményt elérni, sok tanulás, kitartás és elhatározás kell ahhoz, hogy a későbbiekben valóban sikeres lehess a szakmádban. A legtöbb embernek 7–13 hónapos tanulásra van szüksége ahhoz, hogy munkát találjon és sikeres legyen a piacon.

Mik az igazi előnyei a web designer szakmának?

Szeretnénk egy rövid listát bemutatni arról, hogy miért éri meg, és miért kifizetődő a web design, mint szakma.

Otthonról végezhető munkák. Mindenki szeret otthonról dolgozni, hiszen így teljes mértékben megoldott a rugalmas időbeosztás, és nem megy el rengeteg felesleges idő az ingázással sem.

Remek fizetés. Webdesignerként sok pénzt kereshetsz, így nem kell aggódnod. Ez akkor is igaz, ha nem vagy a szakmád legjobbja, aki már éveket dolgozott a piacon.

Sokféleség. A webdesigner munkája alapvetően változatos, ezért sokan élvezik, és sikerélményt találnak benne, bár ez sok más szakmában alapvetően nem így van.

Nincs fizetett szabadság. Folyamatosan dolgoznod kell, hogy megelegyen a létszükségleted, mert vállalkozó vagy, bár igaz, hogy magasabb fizetésnél ez nem jelent igazi problémát.

Alacsonyabb nyugdíjalap. Ha vállalkozóként dolgozunk, akkor nagyon kevés lesz a nyugodíjunk, így életünk utolsó 20-30 évében nem igen lesz miből megélnünk, vagy nagyon nehezen.

Milyen a szakma sokszínűsége?

Egy webdesigner munkája nagyjából átlagos változatosságot mutat. Vannak ennél sokkal változatosabb munkák, és vannak olyanok, amelyek sokkal kevésbé számítanak ilyennek. Minden attól függ, hogy mennyire szereted és milyen fantáziád van ebben, ami sokszor nem tűnik könnyűnek.

Kell-a magas szintű grafikai tudás is?

Egy webdesigner munkája nem igényel magasabb szintű grafikai ismereteket, bár alapszinten érdemes megérteni a lényegét. Amit meg kell tanulnod, az nagyban függ az elvégzett munkától. Van, aki jobban érti, és van, aki kevésbé.

Valamennyire érdemes megismerni a Photoshop és a Gimp alapjait, hiszen ezek segítenek nekünk abban, hogy megtanuljunk képeket szerkeszteni, legalább egy alap szinten.

Szükséges -e magas szintű programozói tudás?

A legtöbb esetben nem szükséges, hogy valaki komolyabb szinten megtanuljon kódolni, ha web designerként szeretne dolgozni. Ennek az az oka, hogy nem neked kell összeállítani az applikáció „hátterében” futó logikát, így elegendő, ha alap szinten tanulsz meg programozni.

Mily módon kell elképzelni egy webdesigner tanfolyamot?

A mai webdesign tanfolyamokat szinte mindig online oktatják. Ennek lényege, hogy hozzáférünk egy online felülethez, és akkor elkezdhetjük nézni a tananyagot. Szinte minden tanfolyam lehetőséget ad a konzultációra, így lehetőség van a folyamatos fejlődésre, tanulásra és szükség szerinti kérdések feltevésére is.

Pontosan miképp fog kinézni a munkánk webdesignerként?

Sok helyen találhatunk munkát. Dolgozhatunk ügynökségeknek, más vállalkozóknak, de megtehetjük úgy is, hogy kiszolgáljuk ügyfeleinket és magunkat, és megpróbáljuk ezt az utat választani. Bárki eldöntheti, hogy mit akar, ha saját ügyfeleket is akarunk, akkor érdemes lehet hirdetéseket is megjeleníteni.

Mennyi pénzt kérhetünk el web designerként a munkánkért?

Ha még csupán az első munkáinkat szeretnénk elvállalni, akkor érdemes lehet egy picit kevesebbet kérni, hiszen szükségünk van arra, hogy önbizalmat szerezzünk. Amennyiben már van pár referenciánk, érdemes picit többet is kérni a munkánkért, és ez esetben meg is fogják azt fizetni.

Mennyit lehet keresni a szakmával?

Minden az adott személy szintjétől függ, és hogy miképp tudja eladni magát és tudását ügyfeleinek. Vannak emberek, akik sokkal jobban keresnek, mint mások, mert jobban látják a munkát, és tehetségesebbek, de vannak olyanok is, akik megközelítőleg átlagos jövedelemmel rendelkeznek.

Mi a jobb? A külföldi, vagy a hazai tanfolyamok?

Milyen előnyökkel jár egy külföldi tanfolyam? Talán itt tanulhatunk a leginkább hozzáértő nemzetközi szakemberektől és szakértőktől; először gondoljuk. Ez az állítás azonban egyszerűen nem igaz. A nemzeti szakértők is nagyon jól képzettek, és rövid időn belül hatalmas tudást tudnak átadni.

Összefoglalás

A web design szakma mindig is izgalmas, érdekes és változatos volt, ne féljünk hát kipróbálni magunkat benne. Nagyon fontos, hogy legyünk kitartók, mert ekkor fog eredményeket hozni a munkánk, és ekkor mondhatjuk majd el azt, hogy igazán örömet lelünk a teendőinkben.

Kommentek
  1. Én